BR Scope 24 800x321 - دوربین بنچ رست

در مقاله ی دوربین تارگتینگ، مشخصات لازم برای دوربین های مسابقات تارگتینگ را بررسی کردیم. در این مقاله، مشخصات دوربین بنچ رست که به صورت ویژه از طرف سازندگان برای تیراندازی بنچ رست ساخته می شوند را بررسی می کنیم. همینطور معرفی دوربین های بنچ رست بر اساس یک لیست با ارایه ی مشخصات فنی دوربین ها را خواهیم داشت تا بتوانید در محدوده ی سطح فعالیت و بودجه، بهترین انتخاب را داشته باشید. با ما همراه باشید. 

انتخاب دوربین بنچ رست

انتخاب تجهیزات مناسب برای بنچ رست، بخصوص اگر برنامه شرکت در رقابت های ملی و بین المللی را داشته باشید، از اهمیت زیادی برخوردار است. تجهیزات با کیفیت و تخصصی، بودجه ی بالاتری نیز می طلبد و انتخاب درست برای سطح فعالیت مان، می تواند در مدیریت مجموعه ی هزینه ها کمک کند.

انتخاب صحیح ناشی از آگاهی و شناخت ما از تجهیز مورد نظر است. دوربین بنچ رست یکی از تجهیزات مهم تیراندازان رقابتی است. ما در تیراندازی بنچ رست با اهداف بسیار کوچکی در فواصل کوتاه تا بلند سر و کار داریم. در واقع برای گرفتن بهترین امتیازمان نیاز به دیدی شفاف و با وضوح بالا داریم. با دانستن ویژگیهای دوربین مناسب برای تیراندازی بنچ رست، انتخاب بهتری خواهیم داشت. 

دوربین بنچ رست چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

در این مقاله، تمرکز ما بر روی دوربین هایی است که برای تیراندازی بنچ رست فواصل کوتاه مانند ۲۵ و ۵۰ متر بادی و ریم فایر ، سنتر فایر ۱۰۰ و ۲۰۰ یارد استفاده می شوند.  

youtube - دوربین بنچ رست

میزان بزرگنمایی، وضوح و شفافیت لنزها، نداشتن خطای پارالکس، تارت هایی با حساسیت تنظیم بالا، شکل رتیکل و وزن کلی دوربین از جمله مواردی هستند که باید به آنها توجه نمایید. ( خصوصیات کلی که در مقاله ی دوربین تارگتینگ ذکر شد را نیز در نظر بگیرید)

بزرگنمایی دوربین بنچ رست 

چه مقدار بزرگنمایی برای بنچ رست مناسب است؟ دوربین با بزرگنمایی ثابت (Fixed Power) یا بزرگنمایی متغیر (Variable Power)، کدام یک بهتر است؟ برای انتخاب بین این دو باید به مواردی دیگر نیز توجه کنیم. اینکه در چه فاصله ای و در چه کلاس رقابتی تیراندازی می کنیم؟ دوربین با بزرگنمایی متغیر به علت اینکه این مدل دوربین ها از اجزای داخلی بیشتری استفاده می کنند، وزن بیشتری نیز دارند. بنابراین استفاده از آنها در کلاس مسابقات مانند لایت ورمینت ممکن است با محدودیت همراه باشد. در این کلاس (بادی، ریم فایر و سنترفایر)، محدودیت وزنی تجهیزات داریم.

GFT 0022 - دوربین بنچ رست

بزرگنمایی ۳۶X تا ۶۰X بیشترین کاربرد را در دوربین های بنچ رست و تارگتینگ دارند (بزرگنمایی بالاتر نیز وجود دارد مانند مارچ ۸-۸۰*۶۰ که بیشتر در تیراندازی بنچ رست لانگ رنج مانند ۶۰۰ و ۱۰۰۰ یارد، مورد استفاده قرار می گیرند). در بازار امروزی، مدل های محبوب بیشتر با بزرگنمایی ثابت ۳۶X تا ۴۵X وجود دارند. این مدل از دوربین ها با توجه به وزن کمتر، ولی با کیفیت کافی و در چند مدل بسیار عالی ، مناسب برای تیراندازی بنچ رست فواصل کوتاه و یا کلاس هایی با محدودیت وزنی تفنگ است. 

تصویر رتیکل دوربین لئوپولد ۴۵X در فاصله ۵۰ متر و تارگت ۵۰ متر WRABF

Leupold 45 45 crosshir reticle - دوربین بنچ رست

تصویر از دوربین مارچ ۸۰X در فاصله ۱۱۰۰ یاردی 

march80x02sm - دوربین بنچ رست

چه مقدار بزرگنمایی کافی است؟

دوربین هایی با بزرگنمایی متغیر برای فواصل دورتر، مناسب تر هستند. همچنین در روزهای گرم و آفتابی که با پدیده ی سراب مواجه می شویم ، داشتن یک دوربین با بزرگنمایی متغیر برای کاهش این پدیده در تصویر دریافتی کمک کننده است. در دوربین های بزرگنمایی ثابت مانند ۴۵X در صورت مواجه شدن با پدیده ی سراب نمی توان با کاهش میزان بزرگنمایی، پدیده ی سراب را کاهش داد. انتخاب آن به شما بستگی دارد که اغلب زمان تمرین و تیراندازی شما در چه مکان و جغرافیایی انجام می شود.

در بین تیراندازان مسابقات ۵۰ متر داخلی، علاقمندی به استفاده از دوربین هایی با بزرگنمایی متغیر بیشتر دیده می شود. دوربین هایی با بزرگنمایی متغیر ۱۰X تا ۵۰X برای لانگ رنج و دیدن اهداف کوچک تر بهتر هستند. انتخاب خودم دوربین های بزرگنمایی ثابت با قدرت ۴۰ تا ۴۵ برابر برای فواصل مختلف رقابت های بنچ رست است. این بازه از بزرگنمایی، دید بسیار خوبی برای فاصله های ۲۵ و ۵۰ متر دارند ( حتی ۱۰۰ و ۲۰۰ متر بسته به سیبل مورد استفاده) و در عین حال وزن و قیمت های مناسب تری نیز شامل می شود. 

ARHV 113 - دوربین بنچ رست

 

وضوح  و شفافیت لنزها در دوربین بنچ رست 

در بنچ رست ما با اهدافی کوچک مواجه هستیم و میزان پیشگیری و محل هدف گیری POA، باید بسیار دقیق و حساب شده باشد. برای این منظور نیاز به دوربینی داریم که کیفیت تصویر، وضوح و شفافیت در بالاترین حد نسبت به بودجه پرداختی باشد. دوربین با بزرگنمایی ثابت بخصوص مدل هایی که در سالهای اخیر ساخته می شوند، دارای کیفیت اپتیکی بالایی هستند. بخصوص مدل هایی که از لنزهای ED در مجموعه لنزهای خود بهره می برند، اعواج و مشکلات نوری را به کمترین حالت ممکن رسانده اند.

در صورتیکه از دوربینی با کیفیت اپتیکی پایین استفاده کنید، در زمان تمرین و تیراندازی با خستگی چشم و در نتیجه امکان ایجاد خطاهای بصری مواجه خواهید شد. کیفیت و میزان خروجی منظر چشمی Exit Pupil دوربین بر روی کیفیت تصویر دریافتی تاثیر دارد.

چرا Exit Pupil برای شما مهم است؟ چشم انسان برای وارد کردن نور از مردمک خود استفاده می‌کند. یک چشم بی‌عیب انسان می‌تواند از ۲ میلیمتر تا ۹ میلیمتر گشاد شود. توجه کنید که این یک چشم کاملاً سالم و بی‌عیب است. چشم یک انسان میانسال به طور متوسط فقط از تقریباً ۴ میلیمتر تا ۸ میلیمتر گشاد می‌شود.

5b32936d73ea87e3d0033f69 Exit%20pupil - دوربین بنچ رست

اگر Exit Pupil دوربین شما از گشادی مردمک چشم شما بزرگتر باشد، تصویر واضحی نخواهید دید. بسته به اختلاف exit pupil و مردمک چشم شما، ممکن است تصویر را محو ببینید یا آن را کم‌نور ببینید.

basic05 pic 004 - دوربین بنچ رست

خطای پارالکس

خطای پارالکس در دوربین هایی با بزرگنمایی ثابت کمتر دیده می شوند، اما در دروبین های با بزرگنمایی متغیر ارزان تر که از کیفیت لازم برخوردار نیستند، ممکن است با آن مواجه باشیم. قطعاً توصیه تیراندازان با تجربه بنچ رست بادی و ریم فایر، استفاده از دوربین های بزرگنمایی ثابت برای کاهش حداقلی خطای پارالکس است. اگر قصد انتخاب دوربین با بزرگنمایی متغیر را دارید، مدل هایی را انتخاب کنید که در این زمینه بهترین عملکرد را داشته باشند. 

مقاله پارالکس در دوربین تفنگ

تصحیح خطای پارالکس؟

اکثر دوربین های بنچ رست برای تصحیح پارالکس از دو روش استفاده می کنند. برخی از آنها از طبلک اختصاصی در کنار طبلک های برد و سمت استفاده می کنند که اصطلاحاً REAR CORRECTIVE ADJUSTMENTS یا سایدفوکوس گفته می شود. برخی دوربین ها که اکثراً مدل های قدیمی تر هستند (شامل دوربین های جدید با قیمت پایین تر نیز می شود) نیز از تصحیح پارالکس بر روی لنز شیئی خود استفاده می کنند.

Parallax Explained - دوربین بنچ رست

دوربین های این رده بیشتر شامل دوربین هایی با بزرگنمایی ثابت مانند مدل های Weaver T36 و یا Sightron 36*42 BRD و مدل هایی مانند Nightforce 12-42 می شوند.دوربین هایی مانند IOR 36*42 و یا IOR 40*45 ، سایترون ۴۵*۴۵ و چند مدل دیگر با بودجه ی بالاتر، دارای تصحیح پارالکس سایدفوکوس هستند.

69142506 10157362138593168 6999241111159963648 n - دوربین بنچ رست

 

رتیکل در دوربین بنچ رست 

یکی از مشخصه های دوربین بنچ رست، رتیکل های ظریف و نازک مورد استفاده در آنهاست. اکثر مدلهای مرسوم در این رده از رتیکل هایی که اصطلاحاً Fine Crosshair نامیده می شوند، استفاده می کنند. این رتیکل ها به صورت ساده یا همراه با یک نقطه دات در مرکز هستند.

kahles reticle subtensions crosshair dot - دوربین بنچ رست

 

 در برخی دوربین ها نیز دات مجزا از رتیکل برد و سمت هستند. در برخی برندها و مدل بنچ رست امکان انتخاب رتیکل متفاوت نیز وجود دارد. این سازندگان به همراه معرفی دوربین ، مدل های قابل انتخاب رتیکل را نیز ارایه می کنند. شرکت هایی مانند Nightforce و March از جمله برندهایی هستند که همراه با دوربین های بنچ رستی، رتیکل متفاوت و انتخاب را به مشتری عرضه می کنند. بجز چند مدل محدود که از رشته های سیمی برای رتیکل استفاده می کنند، در بیشتر دوربین های بنچ رست، رتیکل به صورت حک شده بر روی عدسی است.

2532 - دوربین بنچ رست

تصویر رتیکل کراس هایر با بزرگنمایی ۳۶X بر روی هدف بنچ رست ۲۵ متر 

weaver T36 rticle 25m - دوربین بنچ رست

 

ارزش کلیک ها در دوربین بنچ رست 

در مقاله ی دوربین تارگتینگ به ویژگی ترکینگ طبلک های دوربین اشاره داشتیم. در بنچ رست نیز به تنظیمات ظریف تغییرات حرکتی رتیکل در برد و سمت نیاز داریم. این تغییرات در عین حال باید دقیق باشند و هر کلیک به درستی باعث ایجاد حرکت در محل رتیکل ها شود. برای اطمینان از عملکرد دقیق کلیک های دوربین، تست مرتبط را دنبال نمایید (Box test). 

BR Scope 31 - دوربین بنچ رست

اکثر دوربین های بنچ رست از طبلک هایی با ارزش کلیک ۱٫۸ MOA بهره می برند. برخی مدل های جدید از ارزش کلیک های کوچک تر و ظریف تر نیز استفاده می کنند. ولی اکثر دوربین های بنچ رست بخصوص میان رده ها از ۱٫۸ MOA بهره می برند.    

BR Scope 22 - دوربین بنچ رست

 

وزن دوربین بنچ رست 

در رقابت های بنچ رست، بر اساس قوانین هر کلاس، حداکثر وزن مجاز برای تفنگ و تجهیزات نصب شده مشخص شده است. دوربین هایی با بزرگنمایی ثابت Fixed Power بیشتر از دوربین هایی با بزرگنمایی متغیر در این کلاس ها استفاده می شود. این رده از دوربین ها، میزان بزرگنمایی کافی و کیفیت اپتیکی لازم را همراه با وزن ایده آل دارند.

ARHV 12 - دوربین بنچ رست

اهداف و سطح فعالیت های خودتان را بررسی کنید. اگر قصد شرکت در مسابقات WRABF دارید، باید به این ویژگی نیز توجه کنید. همینطور قوانین مسابقات محلی و یا انجمن ها را بررسی نمایید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

69471718 10157362138618168 7706483591856783360 n - دوربین بنچ رست


معرفی دوربین های بنچ رست

در این بخش لیستی از دوربین های مناسب بنچ رست که بر اساس منابع معتبر بنچ رست و همینطور گفتگو با تیراندازان برتر و با تجربه ی بنچ رست، ارایه شده است. محدوده ی قیمتی، بر اساس پایین ترین قیمت های بازار (طبیعتا بازارهای خارج از ایران) در نظر گرفته شده است، بنابراین ممکن است که در منابعی دیگر ، قیمت های متفاوتی ببینید. این صرفا یک راهنما برای بررسی محدوده ی قیمتی و مقایسه ی کلی برای انتخاب دوربین است.

BR Scopes - دوربین بنچ رست

دوربین NightForce 12-42*56

PRECISION BENCHREST 12 42x56 1 - دوربین بنچ رست

مزایا: دوربین های نایت فورس یکی از با کیفیت ترین دوربین های موجود در بازار هستند. این مدل مخصوص تیراندازی تارگتینگ و بنچ رست با لنز شئی ۵۶ میلیمتری که با لایه های خاص کوتینگ، ارایه شده است. تا بتواند بهترین کیفیت تصویر و رزولوشن همراه با جزییات را در فواصل بالا داشته باشد.

طبلک های این دوربین ۱٫۸ موآ کالیبره می شود که قابلیت زیرو استاپ هم دارد. هر دو طبلک برد و سمت این دوربین از سیستم coil spring plunger return system استفاده می کنند تا دقت ترکینگ دوربین را به حداکثر برساند. انتقال نور در بزرگنمایی مختلف به خوبی انجام می شود. سیستم تصحیح پارالکس که بر روی لنز شیئی نصب شده، در دسترس تیرانداز بوده و بسیار نرم کار می کند.

NightForce 12 42 56 - دوربین بنچ رست

معایب :

بزرگ و سنگین برای استفاده در مسابقات بنچ رست فواصل کوتاه یا رقابت هایی که محدودیت وزنی دارند. در واقع این دوربین بیشتر در رشته سنتر فایر محبوب تر است. وزن ۱۰۲۱ گرمی آن باعث شده تا تیراندازان ریم فایر و بادی کمتر تمایل به خرید این دوربین برای استفاده در چند کلاس باشند. 

کاهش روشنایی تصویر در نور زیاد مثل نور خورشید.

nightforce 12 42x56mm precision benchrest - دوربین بنچ رست

مرور کلی : یکی از بهترین دوربین های بنچ رست با بزرگنمایی متغیر، وضوح و روشنایی بالا، قابل اعتماد و بدون هیچ گونه ایراد مکانیکی. البته بهتر بود که با این وزن، سیستم تصحیح پارالکس به صورت سایدفوکوس قرار می گرفت. برای این محدوده از بزرگنمایی متغیر با کیفیت بالا ، قیمت مناسبی دارد.

 

دوربین March BR 48*52

march HM 48x52 - دوربین بنچ رست

مزایا : دوربین های مارچ از طراحی داخلی ابتکاری در همه ی مدل های تولید خود بهره می برند که باعث جلوگیری از تغییرات ناخواسته POA می شود. علاوه بر طراحی مکانیکی برتری که دارند، مدل های بنچ رست این برند از لنزهای با کیفیت بسیار بالای ED و Super ED استفاده می کنند. این نوع لنزها، وضوح تصویر بسیار بهبود یافته ای را حتی در بزرگنمایی های بالا فراهم می کند.

بزرگنمایی جدید ۴۸X نهایت بزرگنمایی ثابت را داشته که بر اساس بزرگنمایی های موفق ۴۰X و ۵۰X مارچ ساخته شدند. این مدل از مارچ، وضوح تصویری با کیفیت بالا، شارپنس عالی و کنتراست عالی را با استفاده از لنزهای Super ED و با کیفیت خود، در اختیار تیراندازان بنچ رست قرار می دهد.در مورد ترکینگ، مارچ شاید بهترین دوربین عرضه شده به بازار از لحاظ ترکینگ برای یک دوربین دارای تنظیمات داخلی فعال باشد.

March 48 52 1.16 - دوربین بنچ رست

بسیاری از تیراندازان تراز اول بنچ رست، دوربین های مارچ را انتخاب می کنند. چرا که این دوربین ها بهتر از هر دوربین دیگری می تواند صفر خود را حفظ کند. با بزرگنمایی ۴۸X نیاز شما برای هر نوع هدف و کلاسی بر آورده می شود. 

March 48 52 tarret - دوربین بنچ رست

معایب: تنها چیزی که می توان گفت، قیمت بسیار بالای این مدل است که در بین دوربین هایی با بزرگنمایی ثابت، قیمت آن بسیار گران است.

مرور کلی : بهترین و بالاترین دامنه ی بزرگنمایی در بین دوربین های زوم ثابت که در دیگر برندها وجود ندارد. شارپنس عالی، وضوح بسیار بالا، وزن مناسب و کیفیت تصویر بالا.

 

دوربین Leupold Competition 40/45X

68602729 10157362137338168 1692747139358130176 n - دوربین بنچ رست

مزایا : بهترین وضوح، روشنایی، کنتراست تصویر و قطر خروجی منظر چشمی عالی بین دوربین های بزرگنمایی ثابت بازار را دارد. لئوپولد این رده از دوربین ها را با درپوش لنز و طبلک های پیچی عرضه می کند. قطر بدنه ی ۳۰ میلیمتری که دامنه ی بیشتری برای تنظیمات طبلک برد و سمت نسبت به مدل های قدیمی تر این رده دارد. گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب لئوپولد ( البته در کشور ما صادق نمی باشد!) به کلیه ی مشتریان.

معایب : استفاده از رتیکل های سیمی که برخی اوقات نیاز به رفع عیب و بی ثباتی دارد. لئوپولد تعداد زیادی از مدل های خود را با رتیکل سیمی غیر تراز ارایه کرده، پس نیاز هست که این مورد چک شود و یا دسترسی به خدمات پس از فروش برای آن باشد. مشکل lash در سیستم فوکوس و تصحیح پارالکس .

Leupold Competition 45x45 Target Crosshair Riflescope - دوربین بنچ رست

مرور کلی : بهترین دوربین زوم ثابت زیر ۱۵۰۰ دلار حتی با معایبی که ذکر شد از نظر کیفی، بهترین انتخاب در این محدوده ی قیمتی است. البته لئوپولد در محصولات سالهای اخیر، نمونه های کمتری از مشکلات را داشته است. این مدل دوربین همچنان یکی از انتخاب های خوب تیراندازان بنچ رست در همه ی رشته هاست.

 

دوربین Sightron SIII LR 10-50*60

Sightron SIII 10 50 60 LR scaled - دوربین بنچ رست

مزایا : قبل از هر چیزی این را در نظر داشته باشید که سایترون در ازای قیمتی که می پردازید بهترین کیفیت ممکن را به شما ارایه می دهد. برای کسانی که علاقمند به دوربین با بزرگنمایی متغیر و محدوده ی بزرگنمایی کافی هستند، این مدل از سایترون انتخاب بهینه ای است. کیفیت تصاویر، روشنایی و شفافیت و وضوح خود را حتی در لبه ها (کناره های تصویر دارای تاری یا مشکل نمی شود) نیز حفظ می کنند.

این دوربین قابل سفارش برای رتیکل کراس هایر ساده ، دات و چند رتکیل دیگر شرکت سایترون می باشد. مدل میل هاش برای تیراندازی لانگ رنج یکی از رتیکل های مورد علاقه ی تیراندازان است.

Sightron Mil Hash reticle - دوربین بنچ رست

طبلک های بزرگ با نوشته های سایز مناسب حتی برای کسانی که دید مناسبی ندارند! انتقال نور مناسب است ولی نه در اندازه دوربین های نایت فورس NXS ! در قبال هزینه ی انجام شده به خوبی کار خود را انجام می دهد.

Sightron Turrets - دوربین بنچ رست

معایب : در مواردی، تیراندازان از تصحیح پارالکس در فواصل ۳۰۰ یاردی ناراضی بودند! ولی اکثر ریویوها بدون ذکر نکته منفی بود که بخواهم اینجا بنویسم!

مرور کلی : برای کسانیکه علاقمند به دوربین با بزرگنمایی متغیر و با زوم بالا هستند، یکی از بهترین انتخاب هاست.

 

دوربین : Valdada IOR 36X BR

IOR Valdada 36X - دوربین بنچ رست

شاید اسم این برند از دوربین را کمتر شنیده باشید! چند سال قبل تجربه ی استفاده از این دوربین را در مسابقات کاپ جهانی ۲۰۱۷ اسلونی در ۵۰ متر ریم فایر داشتم. البته آن زمان شناختی از Valadada و دوربین های آن نداشتم.  این دوربین به صورت ویژه ای برای بنچ رست ساخته شده است. خروجی منظر چشمی خوب و فوکوس سریع رتیکل بر روی تصویر دوربین از مزایای این دوربین است، که در زمان های طولانی مسابقات بنچ رست از خستگی چشمان شما جلوگیری کند.

IOR Valdada 36X reticle - دوربین بنچ رست

تجربه ی تیراندازی با این دوربین را در مسابقات کاپ جهانی اسلونی ۲۰۱۷ در رشته ۵۰ متر ریم فایر داشتیم. 

IOR Valdada 36X RF  - دوربین بنچ رست

قطر ۳۰ میلیمتری بدنه ی دوربین اجازه ی استفاده از تنظیمات عالی برای طبلک های برد و سمت را به این دوربین داده است. ترکینگ دوربین یکی از با کیفیت ترین های بین دوربین های بنچ رست است. طبق ریویوی سایت Optic Trade ، سایر سازندگان باید در خصوص طبلک ها و کلیک های دوربین، این مدل را الگو قرار دهند!

IOR Valdada 36X turret - دوربین بنچ رست

 

دوربین Valdada IOR 40X BR

IOR 40X45 30MM SF - دوربین بنچ رست

این مدل نیز همانند مدل ۳۶X این سازنده، به صورت اختصاصی برای بنچ رست ساخته شده است. ویژگیهای یکسانی با مدل ۳۶ دارد ولی با بزرگنمایی بالاتر که قطعا با توجه به تفاوت قیمتی نه چندان زیاد بین این مدل و مدل ۳۶X ، انتخاب این مدل بهینه تر است. 

IOR Valdada 40X reticle - دوربین بنچ رست

 

دوربین Sightron SIII 45*45

BR Scope 14 - دوربین بنچ رست

مزایا : این محصول نسبتاً جدید سایترون، به صورت ویژه برای تیراندازی رقابتی و بنچ رست طراحی و ساخته شده است. لنزهای با کیفیت همراه با لنز ED همراه با لنز شیئی ۴۵ میلیمتری، ترکیب مناسبی برای انتقال نور و وضوح و روشنایی بالا ایجاد کرده است. تصاویر با کیفیت و شفاف و بدون اعواج و بهم ریختگی در لبه ها همراه می باشد. تصحیح پارالکس سایدفوکوس که به خوبی کار می کند. بزرگنمایی ثابت ۴۵X که در بین دوربین های زوم ثابت، بزرگنمایی خوبی برای انوع فواصل محسوب می شود.

طبلک های برد و سمت با ترکینگ خوب و تکرار پذیر که درپوش هایی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. ارزش کلیک های این دوربین ۱٫۱۰ موآ است که دامنه ی تنظیم پذیری خوبی را در اختیار تیرانداز قرار می دهد. می توان گفت که این دوربین رقیب دوربین Leupold Competition 45X است.

BR Scope 12 - دوربین بنچ رست

معایب : تقریباً موردی یافت نشد.

مرور کلی : کیفیت اپتیکی خوب و عالی، بزرگنمایی ثابت ۴۵ برابر همراه با وزن ایده آل برای کلاس های مختلف بنچ رست، قیمت مناسب و بهینه در قبال کیفیت ارایه شده دارد.

 

دوربین Sightron SII 36X BRD

BR Scope 26 - دوربین بنچ رست

مزایا : ترکینگ بسیار خوب و تکرارپذیر با کلیک های ۱٫۸ موآ ، تنظیم پارالکس AO بروی لنز شیئی ساده و کارآمد، دوربین بسیار عالی نسبت به قیمت پرداختی، دامنه ی ۵۰ موآ برای تنظیمات طبلک برد که بیشتر از لئپولد سری  Competitionمی باشد. گارانتی تعویض مادالعمر (طبیعتا خیلی از موارد گارانتی و خدمات پس از فروش، متاسفانه در ایران قابل استفاده نمی باشد!!)

BR Scope 29 - دوربین بنچ رست

معایب : قطر خروجی منظر چشمی Exit Pupil کوچک ، تنظیم پارالکس AO که دوربین های قدیمی را تداعی می کند.

BR Scope 34 - دوربین بنچ رست

مرور کلی : قابلیت اعتماد بالا ، سایترون در حال رسیدن به رده ی دوربین های بزرگ تارگتینگ است و بر روی سلاح های بسیاری از تیراندازان برتر بنچ رست دیده می شود.  انتخاب خوب با قیمت مناسب برای تیراندازی بنچ رست فواصل کوتاه،

 

دوربین Weaver T36

BR Scope 20 - دوربین بنچ رست

مزایا : قیمت پایین، ترکینگ بسیار خوب و تکرارپذیر، با کلیک های ملموس ۱٫۸ موآ، تنظیم پارالکس AO ( لنز شیئی) ساده و کارآمد، ۶۰ موآ دامنه ی تنظیمات برای طبلک های برد و سمت ( به ادعای سازنده). T36 به نظر دوام خوبی با گذشت زمان و استفاده ی مداوم در تیراندازی بنچ رست داشته است ( از آن به نام legendary در بنچ رست یاد می شود). رنگ نقره ای آن نیز تولید شده است. البته در حال حاضر این دوربین دیگر تولید نمی شود و بعد از واگذاری Weaver به مجموعه ی بوشنل، این مدل توقف تولید خورده است.

BR Scope 16 - دوربین بنچ رست

معایب : خروجی منظر چشمی کوچک ، روشنایی کمتر نسبت به Sightron 36*42 ، تفاوت کیفی عدسی در تولیدات مختلف( اینکه ممکن است کیفیت عدسی نسبت به یک سری تولید با سری دیگر متفاوت باشد.

مرور کلی : دوربین خوب به نسبت قیمت که ترکینگ قابل اعتمادتری ( بدون نیاز به اعمال هرگونه تغییری) دارد. رقابت نزدیک با Sightron 36*42 ، تفاوت بین مدل های مختلف T36 می تواند بیشتر از تفاوت بین ویور T36 و سایترون ۳۶*۴۲ باشد!

BR Scope 17 - دوربین بنچ رست

 

 

نویسندگان : صادق قرنجیکی ، امین کر 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *