بررسی تفنگ بادی Daystate Redwolf

از آنجاییکه همیشه سعی ما انتقال اطلاعات صحیح و تجربیات میدانی به تیراندازان بوده، در بخش ریویو و بررسی تفنگ های بادی نیز، ریویوی کاربران تفنگ های بادی در اولویت است. در این مقاله، بررسی آقای Edosan Eduardo Sanhueza از تفنگ بادی Daystate Redwolf HP .22 را به همراه گفتگوی تیراندازان مسابقات اکستریم بنچ رست از مجله Hard Air Magazine برای آشنایی با تفنگ بادی دیستیت ردولف را خواهیم داشت. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در پایان مقالات، برای ما ارسال نمایید.

کمپانی انگلیسی Daystate ، تولید کننده ی تفنگ های بادی است و یکی از شرکت های پیشرو در این صنعت می باشد. تفنگ های ساخت این شرکت از نظر کیفیت و زیبایی یکی از بهترین های دنیای تفنگ های PCP محسوب می شوند. همچنین در زمینه ترکیب تکلنولوژی های جدید در این صنعت نیز پیشرو بوده و اولین تفنگ بادی PCP با مکانیسم الکترونیکی را نیز تولید کرده است. مدل Redwolf یکی از تفنگ های ساخت این شرکت است که از مکانیسم الکترونیکی برای شلیک استفاده می کند. 

این مقاله ، یک ریویو و بررسی رسمی و تجاری از ردولف نیست. بیشتر تجربیات یک تیرانداز که اولین تجربه ی خود با محصولات دیستیت را داشته البته با نگاهی فنی و در قالب بررسی دقت تفنگ و عملکرد آن همراه است. بررسی های رسمی و تجاری زیادی از این محصول دیستیت بر روی اینترنت بخصوص یوتیوب وجود دارد که بررسی و دیدن آنها نیز برای آگاهی بیشتر لازم است. ردولف در مسابقات اکستریم بنچ رست ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ و همچنین مسابقات اخیر یوتا ایرگانز RMAC توسط تیراندازان زیادی استفاده شده است. این مدل انتخاب چندین تیرانداز برتر این مسابقات بودند که در آخرین مسابقه اکستریم بنچ رست EBR 2021 ، آقای تام برنده ی این مسابقات شد. او از یک دیستیت ردولف کالیبر ۲۲ با لوله ی ART و ساچمه ی JSB Monster Redesigned 25.39gr استفاده کرده بود. 

معرفی Daystate Redwolf

برخی می گویند فراری (اشاره به یکی از برندهای تاپ خودرو Ferrari) تفنگ بادی است و من با آن موافقم. Daystate Redwolf کیفیت خود را فریاد می زند! این اولین بار است که من یک تفنگ Daystate دارم و تحت تأثیر قرار گرفته ام. بسیار دقیق است (گروه تیر زیر یک موآ در ۱۰۰ یارد).

بالاترین امتیاز این تفنگ، ماشه ی آن است. با اختلاف، بهترین ماشه ای است که من تا به حال تجربه کرده ام، درست مانند یک کلیک ماوس. از آن متنفر باشید! فقط به این دلیل که بعد از تیراندازی با ماشه ی ردولف، برای تیراندازی با دیگر ماشه ها، احساس سختی خواهید داشت! احساس من این است که این تفنگ، برای کسانی که دوست دارند فقط هدف گرفته و شلیک کنند و نمی خواهند وارد تنظیمات قسمت های داخلی شوند یا وقت خود را صرف آزمایش کنند، عالی است. شلیک ها بعد از باز کردن بسته تفنگ، عالی است.

تقریباً فراموش کردم، متأسفانه ردولف (بر خلاف اکثر تفنگ های این رده) با یک ریل پیکاتینی برای نصب آسان دوپایه ارائه نمی شود، دریل کاری قنداق زیبای ماینلی این تفنگ، کاری نیست که بخواهم با لذت آن را انجام دهم!  برای من، استفاده اصلی در بنچ رست است، اما شکی برای استفاده در فیلدتارگت و سایر کلاس های تیراندازی با ردولف ندارم.

دقت دیستیت ردولف

امتیاز :⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ۵ ستاره

دقت این تفنگ ۵ ستاره است، اما یک نکته را در نظر بگیرید: چون و به دلیل داشتن لوله ی پلی گونال لوتار والتر، گاهی اوقات لوله به پولیش و پرداخت بیشتر نیاز دارد، برخی نیز عالی هستند. لوله ای که نیاز به پراخت یا ریکرون دارد، گروپ های  بالای یک موآ در ۱۰۰ یارد دارد و پس از پرداخت، زیر یک موآ خواهید داشت. لوله های LW اینطور هستند، گاهی اوقات یک لوله مچ گرید عالی دارید و گاه باید روی آن کار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. لوله های جدید LW ART این مشکل را برطرف می کنند، بنابراین پیشنهاد من: لوله های ART را به عنوان پکیج تفنگ بخواهید (حتی زمانی که قیمت آن کمی بیشتر باشد)

زمانیکه ساچمه مورد دلخواه لوله را پیدا کردید، مثل لیزر عمل می کند. برای من بهترین عملکرد با ساچمه JSB Monster Redesigned 25.39gr و با قیف تخت در سرعت ۱۰۰۰ fps بود.  

دو گروه بالا، با ساچمه ریدیزاین و اندازه کمتر از ۱/۲ MOA

دو گروپ دیگر با ساچمه ریدیزاین 

 

 

سادگی در استفاده از Daystate Redwolf

امتیاز :⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ۵ ستاره

این تفنگ بادی برای تیراندازی ساخته شده است. خیلی ساده است، من “سادگی” سیستم الکترونیک ردولف را دوست دارم. هیچ خرابی گیج و نشانگری ندارید. نمایشگر دیجیتال، فشار واقعی مخزن تفنگ را به شما نشان می دهد و با یک هشدار فشار کم به شما اطلاع می دهد که باید مخزن را دوباره شارژ کنید.

در گزینه ی انتخاب قدرت، می توان از قدرت بالا، متوسط و پایین استفاده کنید و جابجایی بین آنها بسیار آسان است. خشاب ردولف، خشابی با ظرفیت ده ساچمه است و تفنگ زمانی که خشاب خالی است با لرزش (ویبره) به شما اطلاع می دهد. شما می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید اگر آن را دوست ندارید. باز هم ماشه… چه ماشه ای، بدون شک بهترین ماشه ای است که تا به حال با آن تیراندازی کرده ام.

تنظیم آسان

امتیاز :⭐️⭐️⭐️⭐️ ۴ ستاره

شما دارای ۳ تنظیم قدرت بالا، متوسط ​​و پایین هستید و امتیاز تغییر آسان بین آنها، ۵ ستاره است! اگر با این اعداد راحت نیستید، می‌توانید یک پراگرامر (که جداگانه فروخته می‌شود) تهیه کنید و این وسیله به شما این امکان را می‌دهد تا هر چیزی را که دوست دارید، تنظیم کنید. من تجربه CERO را با پراگرامر داشتم و فقط با تماشای ویدیوهای AOA (من در ایالات متحده زندگی نمی کنم!)، می توانم تنظیمات ردولف را تغییر دهم.

هنگامی که سرعتی را که دوست دارید بدست آورید، خوب کار انجام شده! احتمالاً دوباره به پراگرامر نیاز نخواهید داشت.  سه تنظیم قدرت پیش فرض بر روی ردولف بیش از نیاز خوب هستند- باید پراگرامر تهیه کنیم؟ خوب، این به شما بستگی دارد، شاید بتوانید سرعت مورد نظر خود را در از بین سه تنظیم قدرت را از نمایندگی دیستیت بپرسید و تمام! اما اگر دوست دارید سرعت خروجی را تا حد مطلوب تنظیم و تغییر دهید، پراگرامر ضروری است. یک ستاره امتیاز کمتر به این بخش می دهم، با اینکه استفاده از پراگرامر سخت نیست، اما این وسیله همراه پکیج تفنگ نیست، رابط کاربر پسندی ندارد، با اینکه یک بار ویدئوی AOA برای آموزش تنظیمات را دیدم، اما تنظیمات با پراگرامر همانند تیکه ای از یک کیک بزرگ تر هست!

 

آسانی تنظیم و تیونیگ Daystate Redwolf

امتیاز :⭐️⭐️⭐️ ۳ ستاره

 بسته به مشکل، رفع آن می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. الکترونیک اساساً یک جعبه سیاه است و در صورت هرگونه خرابی در آن، باید آن را به یک گان اسمیت مجاز Daystate ارسال کنید. همانطور که گفته شد، این بخش تفنگ محکم است و هرگز خرابی در این بخش شنیده نشده است.

 تعویض برخی از اورینگ ها بسیار آسان است، برخی دیگر چندان آسان نیستند. تعویض فقط اورینگ ها مانند هر تفنگ دیگری بسیار آسان است. من فکر می کنم RedWolf ، با توجه به مشکلات احتمالی یک تفنگ بادی برای Self Fixing نیست (البته مگر در مواردی که اورینگ ها ساده باشند). من دوست دارم مانند یک ماشین فراری مقایسه ش کنم، اگر فراری شما خراب شود، آیا خودتان آن را تعمیر می کنید یا آن را به نماینده فروشنده می برید؟ اگر فراری دارید، احتمالاً امکان تعمیر توسط خودتان وجود ندارد. معمولاً آنهایی که DIY(do it yourself) هستند، احتمالا فراری نخواهند داشت. هیچ اشکالی در هر دو گزینه وجود ندارد، فقط راه های متفاوت (زیبایی انتخاب) … و البته استثناها، قاعده را تایید می کنند! 😉 با اینحال، مشکلات CERO در ردولف کمی دور است، بنابراین این فقط یک تئوری است.

 

دسترسی به اطلاعات لازم بر روی وب

امتیاز :⭐️⭐️⭐️⭐️ ۴ ستاره

من تمام اطلاعات مورد نیاز خود را بدون هیچ کمکی در وب پیدا کردم. نحوهه ی استفاده از پراگرامر، نحوه ی تعویض لوله ها و کالیبر، و نقشه ی انفجاری با اندازه ی اورینگ ها، یک ستاره کمتر به این خاطر است که این اطلاعات، به صورت متمرکز در یک جا در دسترس نیستند ( چندین منبع مختلف را باید چک کرد).

 

ارگونومی Daystate Redwolf

امتیاز :⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ۵ ستاره

ردولف بر روی دست و صورت شما احساس خوبی دارد، انگار به هم تعلق دارید!  و ظاهر کلاسیکی دارد، احتمالاً بهترین تفنگ بادی کلاسیک است! خیلی تفنگ زیبایی است، آن را دوست دارم. احساس سبکی و بالانس بسیار خوبی دارد.

 


خوب، این همه ی چیزی که در مورد Daystate Redwolf داشتم. فراری تفنگ بادی مطمئناً مطابق با استانداردهای فراری است. اگر استایل کلاسیک یک تفنگ را دوست دارید، چیزی بهتر از ردولف نخواهد بود!

یک چیز منفی در آن وجود دارد: هاردکیس برای آن نبود (مانند اکثر تفنگ‌های هوایی Daystate) باید با یک هاردکیس از سمت خود دیستیت همراه باشد، امیدوارم در آینده آن را برطرف کنند. و آنچه قبلا ذکر کردم، ریلی برای نصب دوپایه وجود ندارد.( به عنوان یک ضعف)

آیا از ردولف برای تیراندازی بچ رست استفاده خواهم کرد؟ جهنم، بله! 😀


آقای Edosan ، بررسی خود را در قالب پست های بیشتری در فروم AGN قرار داده اند که می توانید آنها را دنبال نمایید.در ادامه، سوالاتی که مجله HAM درخصوص استفاده از ردولف از تیراندازان برتر مسابقات EBR که در رقابت های سال ۲۰۲۱ شرکت کرده اند، را باهم می بینیم.

چرا من دیستیت ردولف را دوست دارم؟

در اکستریم بنچ رست ۲۰۲۱ ، تفنگ های بادی Daystate Red Wolf زیادی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. بدیهی است که این یک انتخاب محبوب و پرطرفدار است، بنابراین من با هفت شرکت کننده پیشرو صحبت کردم و از آنها یک سوال پرسیدم؟

سه چیز خوبی که در مورد دیستیت ردولف خود دوست دارید، چیست؟ پاسخ آنها را بشنویم.

Dennis Himes

بیشتر از همه، من چرخه سریع زمانی را دوست دارم – زمان بین کشیدن ماشه و شلیک اسلحه.

بعد ظاهر تفنگ است، این یک تفنگ زیباست!

سوم، نرمی عملکرد این تفنگ است. فقط می تونم بگم عالیه…

دنیس در حال شلیک یک Red Wolf ورژن سافاری در کالیبر ۵.۵ با ساچمه های JSB Monster Redesigned بود.

 

Sandy Corcorran

سندی که چندین فصل در رقابت های اکستریم بنچ رست، بانوی تیرانداز پیشرو بود، در حال تیراندازی با یک ردولف قرمز با قنداق لمینیت است.

نظرات او کوتاه اما قاطع بود!

اول، او حس خوبی به تفنگ داشته و آن را دوست داشت.

دوم، او دقت ردولف را دوست دارد.

سوم، زیبایی ردولف بود که باعث انتخاب او شده بود.

 

Bobby Corcorran

بابی همسر سندی است. او در طول این سال ها همیشه یک رقیب با رتبه ثابت در اکستریم بنچ رست بوده است. و همیشه کشمکشی واقعی بین سندی و بابی وجود دارد که چه کسی می تواند بهتر تیراندازی کند!

او همچنین با ساچمه ‌های JSB Monster Redesigned، با یک Red Wolf کالیبر ۲۲ قنداق گردو تیراندازی می‌کند.

بابی به من گفت که او بیشتر سادگی عملکرد و تیراندازی با ردولف را دوست دارد.

او همچنین عاشق دقت ردولف است!

و سپس او ارگونومیک بودن ردولف را دوست دارد.

بابی چه ساچمه هایی شلیک می کرد؟ احتمالاً می توانید حدس بزنید، مانند سایر شرکت کنندگان که از ردولف استفاده می کردند!

 

Tom Adams

یکی دیگر از تیراندازان Red Wolf/JSB Monster Redesigned Tom Adams بود. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تام در کانال یوتیوب او مشاهده کنید.

تام دقت ردولف را جزو تاپ ترین تفنگ ها ارزیابی می کند.

او دیوانه عملکرد خوب ماشه ردولف بود.

سوم، او عاشق “قابل تنظیم بودن” تفنگ است، توانایی تنظیم آن دقیقاً همانطور که او می خواهد.

 

Lauren Parsons

می‌توانید حدس بزنید که لورن چه ساچمه ‌هایی را با ردولف قنداق لامینیت قرمزش با کالیبر ۲۲ شلیک می کرد!

«بسیار دقیق است» چیزی که او بیش از همه آن را دوست دارد!

دوم، لورن یکی دیگر از تیراندازانی بود که برایش، ظاهر تفنگ مهم بود! او به من گفت: «زیباست»

سوم، او آن را دوست دارد زیر عملکرد ساکت و بی صدایی دارد.

 

Mike Bricker

مایک قهرمان دوره قبلی اسپید سیلوئیت مسابقات اکستریم بنچ رست است. امسال او با ساچمه ‌های Monster Redesigned – و یک ردولف قرمز رنگ تیراندازی می کند. این چیزی است که او در مورد ردولف دوست دارد…

 

  1. این بهترین تفنگ بادی است که وجود دارد!
  2. تیراندازی با ردولف از روی میز بسیار ساده تر از یک تفنگ بولپاپ است. تمرکز کمتری برای تیراندازی دقیق لازم است.

۳. البته ماشه کامل و عالی دارد.

John Bagakis

جان مجهز به یک ردولف با قنداق لمینت آبی، جا گونه لمینیت قرمز و دسته مسلح کننده اصلاح شده است. او یک رقیب ثابت با ساچمه های JSB و Daystate Redwolf خود است. او چه چیزی را در مورد این تفنگ بادی دوست دارد؟

مانند دنیس، ویژگی مورد علاقه جان، چرخه زمانی سریع عملکرد تفنگ است – این ویژگی، به او اجازه می دهد با سرعت و اطمینان با تفنگ شلیک کند.

دوم اینکه جان دقت ردولف را ستود!

سوم، جان ردولف را به عنوان یک تفنگ بسیار همه کاره ارزیابی می کند. او می‌تواند از Red Wolf خود برای همه رشته های مسابقات در EBR استفاده کند – از Extreme Field Target تا Speed Silhouette تا اکستریم بنچ رست ۱۰۰ یارد- و بنابراین واجد شرایط رده “One Gun Challenge” باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

عضویت

این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.