چه تفنگ هایی در EBR 2023 استفاده شده اند؟

چه تفنگ هایی در EBR 2023 استفاده شده اند؟ همه مایلند در مورد تفنگ های بادی که توسط تیراندازان در مسابقات تیراندازی استفاده شده اند، بدانند. این موضوع در بین ایرگانرها موضوعی هیجان انگیز و پرطرفدار است. بخصوص وقتی رقابتی مانند EBR 2023 باشد. خیلی از تیراندازان تازه وارد و یا حتی آنهایی که سابقه تیراندازی زیادی دارند، گاها برای انتخاب های جدید خود به نتایج مسابقات بنچ رست نگاه می کنند. جدا از اینکه این روش انتخاب درست یا نادرست است، بیایید نگاهی به مسابقات اکستریم بنچ رست امسال داشته باشیم.

قبل از شروع، لازم به گفتن است که تورنمنت هایی مانند EBR و RMAC توسط اسپانسرهای بزرگی مانند Daystate و FX Airguns و دیگر تولید کنندگان تفنگ های بادی و تجهیزات مرتبط حمایت می شوند. بنابراین اگر تعداد قابل توجهی از تفنگ هایی با برندهای فوق می بینید، جای تعجبی نخواهد داشت! چرا که شرکت دیستیت، حامی و اسپانسر اصلی رقابت های EBR است و FX Airguns هم حامی اصلی رقابت های RMAC !

برای تصاویر از آرشیو Atlas Airguns و HAM استفاده شده است. باید بگویم که این دو ، پوشش خبری و تصویری عالی از EBR 2023 داشتند. تصاویر تفنگ های مورد استفاده در بنچ رست 50 و 75 و 100 یارد مورد نظر ما بوده بنابراین تصاویری از تفنگ های استفاده شده در مسابقاتی مثل اکستریم فیلدتارگت و بیگ بور را در این پست نخواهیم داشت.

به هر حال با توجه به حمایت وسیع اسپانسرهای بزرگی مثل دیستیت از این رقابت ها، باید گفت که من تا به حال ندیده بودم که در هیچ رویداد و مسابقه‌ای با چنین طیف وسیعی از تفنگ‌های بادی تیراندازی شود! سه تصویر اول مربوط به سه نفر برتر مسابقه بنچ رست فینال 100 متر است.

آقای Thayne Simmons برنده فینال 100 یارد اکستریم بنچ رست 2023 و تفنگ Red Panda کالیبر 30.  


قهرمان One Gun Challenge و نفر دوم 100 یارد، آقای فدی کیوان از لبنان و تیم دیستیت از تفنگ دیستیت آلفا ولف کالیبر 22. و ساچمه JSB 25.39gr RD استفاده نموده است . 


برند Thomas Air هم چند سالی است که توسط تیراندازان استفاده می شود. مدل توماس HPX برای قدرت های بالا و آنلیمیتد ساخته شده است. Jeffrey Hernández نفر سوم فنیال 100 یارد اکستریم بنچ رست 2023 از توماس HPX استفاده کرده است. 


تیرانداز AOA خانم لارن پارسونز را با تفنگ دیستیت Red Wolf و قنداق کاستومایز یکی از زیباترین تفنگ های این مسابقات


تفنگ های نیمه اتوماتیک، کاربرد زیادی در مسابقات بنچ رست ندارند. اینجا تیراندازی را با تفنگ نیمه اتوماتیک برند LCS می بینید.


تفنگ محبوبی بین تیراندازان ایرانی از برند نام آشنای جمهوری چک ایرگان تکنولوژی مدل وولکان


تفنگ بنجامیم مارادور ، چند مدل جدید بنجامین نیز در این رقابت ها مورد استفاده قرار گرفتند.


تفنگ Ghost از BRK یا بروکوک سابق، توسط تیراندازان تیم های مختلف استفاده شد.

تفنگ Ghost خانم Barbara Pellegrino از تیم دیستیت که به صورت ویژه سفارشی سازی شده است. این تفنگ در مسابقات قهرمانی جهان 2023 چک توسط تیم ایران استفاده شده بود. 


تفنگ کریکت تاکتیکال از برند محبوب کالیبرگان جمهوری چک 


دیستیت پولسار


آقای تامی آدامز قهرمان دو سال قبل EBR با تفنگ ردولف آبی و محبوب خودش در این رقابت ها حضور داشت.


تفنگ کرال آرمز برند ترکیه


تفنگ های RAW راپید ایرگان ورکز بخصوص مدل HM1000 توسط تیراندازان استفاده می شوند


برند RTIArms از اسلونی و اسپانسر این مسابقات مدل پروفت، مدلی که در ایران نیز محبوب شده و یکی از انتخاب های مناسب برای تیراندازی لانگ رنج و بنچ رست است. 


یکی از برندهای جدید دنیای ایرگان، SKOUT و مدل Epoch که در بین تیراندازان لانگ رنج و EBR محبوبیت خوبی کسب کرده است. تفنگی با کیفیت بالا و خاص، چند Epoch با طرح و رنگ های سفارشی را می بینید.امیدواریم که این اطلاعات مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای دیدن تصاویر بیشتر می توانید به پیج Atlasairguns@ در اینستاگرام سری بزنید. این پیج پوشش خبری و تصویری عالی از EBR 2023 انجام داد.

 

گردآوری و تنظیم : صادق قرنجیکی 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

عضویت

این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.