خط مشی و روش انتخاب اعضای تیم شرکت کننده در مسابقات کاپ جهانی 2025

انجمن تیراندازان بنچ رست ایران IRBRS به عنوان عضو رسمی و نماینده ی WRABF ، شرایط حضور در تیم شرکت کننده در مسابقات بین المللی این فدراسیون شامل قهرمانی جهان و کاپ جهانی را مشخص و از طریق رسانه های انجمن و فضای مجازی اطلاع رسانی کرده بود. این سند جهت اطلاع رسانی عمومی و مرور این خط مشی و اطلاعیه های قبلی می باشد.

خط مشی و روش انتخاب اعضای تیم :

اعضای IRBRS که مایل هستند در تیم بنچ رست برای جام جهانی که در سال 2025 برگزار می شود،حضور داشته باشند، باید در مسابقات انتخابی اعلام شده ی انجمن شرکت کنند. این رقابت ها شامل قهرمانی 25 متر و 50 متر تفنگ بادی در سال 1403 (2024) می باشد. عضویت در انجمن، شرط اول برای حضور در ترکیب تیم های شرکت کننده در مسابقات WRABF می باشد. جهت عضویت می توانید از بخش عضویت وبسایت / عضویت انجمن اقدام نمایید.
انتخاب اعضای تیم بر اساس مجموع امتیاز کلاس های 25 متر لایت رایفل، هوی رایفل و 50متر آنلیمیتد پس از برگزاری هر دو مسابقه ی انتخابی ذکر شده می باشد. ترکیب نهایی تیم ایران به حداکثر سهمیه ی مجاز اعلامی از طرف WRABF در هر کلاس و رقابت بستگی دارد.
تیراندازان نوجوان (رده بندی جونیور) باید بر اساس معیارهای انتخابی تیم به تنهایی واجد شرایط باشند. سهمیه مجزا برای رده بندی جونیور بستگی به سهمیه ی قابل ارایه ی WRABF دارد و در غیر اینصورت، تیراندازان نوجوان در رده بندی کلی انتخابی تیم قرار می گیرند.

بعد از مشخص شدن امتیازات و رده بندی تیراندازان حائز شرایط لازم طبق دستورالعمل فوق :

 • به ترتیب 6 نفر اول لیست به عنوان ترکیب اصلی تیم A و B انتخاب می شوند. ( سهمیه مجاز دو تیم سه نفره و در مجموع شش تیرانداز برای کل کلاس های مسابقات می باشد).
 • در صورت اختصاص سهمیه ی اضافه از طرف WRABF ، تیم C به ترتیب نفرات بعدی انتخاب می شوند.
 • در صورتیکه تیرانداز فراخوان شده، حضور در تیم را نپذیرد، تیرانداز بعدی با رتبه ی بالاتر، برای حضور در تیم فراخوان می شود. این روال تا تکمیل تیم ها یا حداکثر رتبه ی پانزدهم لیست ادامه خواهد داشت. حتی با وجود سهمیه ی خالی در ترکیب تیم، تیرانداز با رتبه ی امتیازی پایین در ترکیب تیم قرار نخواهد گرفت.
 • مشروط به سهمیه ی بیشتر WRABF ممکن است تیراندازان دیگری انتخاب شوند که به شکل انفرادی در رقابت ها شرکت خواهند نمود.
 • ترکیب نهایی تیم ها با نظر کمیته ی فنی انجمن و سرپرست تیم تعیین خواهد شد. نفرات فراخوان شده باید طبق دستورالعمل کمیته ی فنی و سرپرست تیم در اردوهای تمرینی که در طول ماه های آینده پس از انتخاب اعضای تیم، برگزار می شوند، حضور کامل داشته باشند. عدم حضور در اردوها و جلسات تمرینی، منجر به حذف از تیم و جایگزینی با نفرات بعدی لیست رده بندی خواهد شد.

انجمن تیراندازان بنچ رست ایران، تاکنون سه دوره حضور در مسابقات بین المللی 2017، 2019 و 2023 داشته است. در آخرین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2023 پلزن جمهوری چک، تیم ایران موفق به کسب مدال های تیمی و انفرادی در کلاس های لایت رایفل 25 متر و 50 متر آنلیمیتد شده است. امیدواریم که در مسابقات 2025 نیز با دستاوردهای بیشتر و مدال های انفرادی و تیمی، حضور درخشانی داشته و پرچم ایران عزیز در بزرگ ترین میدان مسابقات بنچ رست ریم فایر و بادی، بار دیگر به اهتزاز درآید.

کمیته ی اجرایی انجمن بنچ رست IRBRS 

3 پاسخ

 1. با سلام و درود خدمت اعضای انجمن irbrs و تشکر فراوان خدمت شما بابت زحماتی که برای گسترش بنچ رست متحمل میشوید ،
  جسارتا بنظر بنده باشگاههای که زیر نظر انجمن یا حتی هماهنگ با سیاستهای توسعه محوری این رشته فعالیت میکنند ، کمیته ی زیر نظر انجمن متشکل از اعضای اصلی کمیته انجمن تشکیل شود که بصورت دوره ای با برگذاری مسابقاتی با ضوابط و شرایط کاملاً حرفه ای انجام شود ، تا انگیزه ای مضاعف برای جامعه بنچ رست باشد و همگان را در راستای حرفه ای شدن تیراندازان و رسیدن به کیفیت انجمن های بین المللی بنچ رست سوق دهد .

 2. با سلام و درود خدمت اعضای انجمن irbrs و تشکر فراوان خدمت شما بابت زحماتی که برای گسترش بنچ رست متحمل میشوید ،
  جسارتا بنظر بنده باشگاههای که زیر نظر انجمن یا حتی هماهنگ با انجمن و سیاستهای توسعه محوری این رشته فعالیت میکنند ، کمیته ی زیر نظر انجمن متشکل از اعضای اصلی کمیته تشکیل شود که بصورت دوره ای با برگذاری مسابقاتی با ضوابط و شرایط کاملاً حرفه ای انجام شود ، تا انگیزه ای مضاعف برای جامعه بنچ رست باشد و همگان را در راستای حرفه ای شدن تیراندازان و رسیدن به کیفیت انجمن های بین المللی بنچ رست سوق دهد .

  1. با سلام و سپاس از شما، موضوع مهمی رو اشاره کردید، این طرح قبلا مورد بررسی قرار گرفته بود، اما شرایط اجرایی را در زمان بررسی نداشت. در حال حاضر با توجه به سازماندهی بیشتر و بهتر انجمن و حضور نمایندگان و اعضا در استان های فعال بنچ رست ، می توان چنین طرحی را عملی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

عضویت

این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.