Sightron SIIISS 45×۴۵ ED


سایترون یک شرکت فعال در زمینه اپتیک است که در سال ۱۹۹۳ تحت یک کنسرسیوم ژاپنی و آمریکایی تاسیس شده است. Sightron در زمینه تولید محصولات اپتیکی شکار ، ورزشی ، حیات وحش و نظامی فعالیت می کند. این شرکت در زمینه تولید محصولات تیراندازی ورزشی پیشرو است. در این نوشتار به بررسی یکی از جدیدترین تولیدات این شرکت در زمینه تیراندازی بنچ رست می پردازیم.

سایترون در بین تیراندازان بنچ رست یک برند تجاری شناخته شده است. سایترون به تولید دوربین های با کیفیت و با قیمت مناسب شناخته می شود. در نمایشگاه  IWA 2018 ، این شرکت دوربین جدید خود  SIIISS 45*45 ED  با بزرگنمایی ثابت ۴۵ برابر (fixed-magnification) برای تیراندازی بنچ رست را معرفی کرد.

در این نوشتار نسبت به معرفی این دوربین با استفاده از اطلاعات ارایه شده از تیراندازان بنچ رست و نیز تجربیات شخصی می پردازیم. خوشبختانه این دوربین توسط یکی از تیراندازان بنچ رست تهیه شده است و فرصت استفاده از آن را داشتیم.


ویژگیها

بدنه و کیفیت ساخت

دوربین SIIISS 45*45 از یک بدنه با تیوب ۳۰ میلیمتری استفاده می کند. رنگ بدنه مشکل مات بوده و آنادایز خوبی بروی آن انجام شده است. نوشته ها و علامت های روی بدنه به رنگ سفید بوده و در بخش جلویی دوربین نزدیک عدسی شیئی ، لوگو و نوشته ED Glass به صورت مشخصی درج شده است.

این دوربین با طول ۳۸۱ میلیمتر و داشتن دهانه عدسی جلویی ۴۵ میلیمتری ، بدون نصب پایه دوربین یا سان شید ، وزنی معادل ۵۸۲ گرم دارد که وزنی ایده ال برای استفاده در کلاس های مسابقات بنچ رست می باشد. این دوربین ساخت ژاپن بوده می باشد. یکی از مشخصاتی که سازنده بر روی آن تاکید دارد استفاده از عدسی های جدید ED در ترکیب عدسی های بکار رفته داخل دوربین است.

 


لنزهای ED

عدسی هایی با تکنولوژی ED نوعی از عدسی ها هستند که در سیستم های اپتیکی استفاده می شوند. این نوع عدسی ها باعث کاهش انحرافات نوری شده و در نتیجه تصاویر با وضوح و شفافیت بالاتری دیده می شوند.

لنزهاهای ED بکار رفته در Sightron SIIISS 45*45 ED  به داشتن تصویر با شفافیت بالا کمک می کند. در بزرگنمایی بالا ، داشتن تصویر شفاف و شارپ بسیار مهم است. به صورت پایه ، این عدسی ها با حذف انحرافات نور (انحراف نور به علت تفاوت در ضریب شکست طول موج‌های مختلف نور در لنز بوجود می‌آید) و افزایش کنتراست باعث می شوند تا کاربر دوربین ، تصویر شفات تر و با جزییات بیشتری داشته باشد.

پوشش چند لایه با تکنولوژی Zact-7 Revcoat

سایترون بر روی عدسی های این دوربین از پوشش چند لایه کوتینگ Zact-7 Revcoat® employs revolutionary استفاده کرده است.


تارت ها

تارت های این دوربین از تغییرات ۱٫۱۰ MOA بهره می برند. تیراندازان ورزشی بیشتر با دوربین هایی با تغیرات ۱٫۸ MOA آشنا هستند. SIIISS 45*45 از تغییرات ۱٫۱۰ MOA استفاده می کند.

با استفاده از کلیک دهی ۱/۱۰ MOA تارت های این دوربین ، انجام تنظیمات بسیار دقیق POI امکان پذیر شده است. در این زمینه Sightron SIIISS 45*45 ED ، اولین دوربین در این رده با این دقت است. تنظیم پارالکس این دوربین با استفاده از طبلک پارالکس در سمت چپ دوربین انجام می شود ( ساید فوکوس ) ، تنظیم پارالکس این دروبین از ۱۰ یارد تا بی نهایت است.

 بازه حرکتی تارت ارتفاع و سمت ها مقدار ۴۰ MOA و کل حرکت ها شامل ۵ دور است.

سیستم اختصاصی ExacTrack

این سیستم ارتباط مناسبی برای تنظیمات عمودی و افقی تارت ها بین ارکتورها و بدنه دوربین ایجاد می کند.

این دوربین برای محافظت از تارت ها از درپوش هایی مشابه رنگ بدنه دوربین و مشکلی استفاده می کند. این درپوشها به صورت پیچی رزروه ای می باشد.

طبلک تنطیم پارالکس

تنظیم پارالکس این دوربین با استفاده از طبلک پارالکس در سمت چپ دوربین انجام می شود ( ساید فوکوس ) ،  پارالکس این دروبین از ۱۰ یارد تا بی نهایت قابل تنظیم است.


رتیکل ها

رتیکل های این مدل همانند مدل Sightron 36*42 BRD ، به صورت دات هستند. ظرافت رتیکل بکار رفته در این دوربین خوب و مناسب است.

در مقایسه با دیگر دوربین ها در این رده ، دوربین مارچ ۴۸*۵۲ دارای گستره بیشتری از رتیکل ها به صورت انتخاب مشتری می باشد.


جمع بندی

دوربین Sightron SIIISS 45*45 ، مطمئنا یک تحول خوب و عالی در تیراندازی بنچ رست می باشد. این دوربین به تازگی به بازار اروپا وارد شده است. تیراندازان بنچ رست اسلونی به عنوان اولین کاربران این دوربین محسوب می شوند. در این زمینه تیم بنچ رست اسلونی تعدادی تست و بررسی اولیه با این دوربین داشته اند.

همانطور که در ابتدای این نوشتار نیز گفته شد در حال حاضر تنها یک عدد از این دوربین در ایران وجود دارد. در آینده بررسی های اننجام شده از این دوربین را به صورت تصویری در اختیار شما تیراندازان عزیز خواهیم داد.


ویدئویی معرفی این دوربین توسط Optics-Trade

[aparat id=”Ytn5B”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

عضویت

این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.