معرفی RAW BM500 LV MKII

  BM500 LV MKII

بدون شک Rapid Air Weapon یکی از شرکت های مطرح در زمینه تولید سلاح های بادی PCP اختصاصی برای رقابت های تیراندازی بخصوص بنچ رست و فیلد تارگت می باشد. این شرکت توسط مارتین راترفورد از مدیران تولید سابق شرکت Rapid انگلستان در سال ۲۰۰۶ در ایالت تنسی آمریکا و با پشوانه تجربه های ارزنده در زمینه تولید سلاح های PCP بسیار دقیق شرکت راپید پایه گذاری شد. تولید سلاح هایی با نهایت دقت در تهیه قطعات و ساخت بدنه بوسیله دستگاه های CNC چند محوره و پیشرفته انجام می شود. مراحل بازرسی دقیق برای اطمینان از کیفیت ساخت و عملکرد درست قطعات سلاح ها از مشخصات تولیدات این شرکت است.

این کمپانی به صورت ویژه دارای سه نوع محصول می باشد : مدل TM یا تارگت مدل ، مدل HM یا هانتر مدل و در نهایت جدیدترین تولیدات این کمپانی که با نام BM یا همان بنچ رست مدل شناخته می شوند. مشتریان این کمپانی با توجه به نیاز خود می توانند قطعاتی مانند لوله ، بدنه (چپ دست یا راست دست) و نیز قدرت خروجی را سفارشی کنند. مدل BM500 و ورژن های مختلف آن که به صورت اختصاصی برای رقابت های بنچ رست تفنگ بادی تولید شده اند مورد توجه تیراندازان بنچ رست قرار گرفته است. این مدل علاوه بر تیراندازان ایالات متحده توسط تیراندازان کشورهای انگلستان ، استرالیا ، آفریقای جنوبی و چند کشور دیگر نیز در سطوح رقابت های محلی و بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار BM500 مدل TM1000 نیز با اعمال تغییرات یا سفارشی سازی توسط مشتری و ارایه یک سلاح ویژه برای رقابت های بنچ رست مورد استفاده قرار می گیرند.

مدل های مختلف RAW BM500

سری BM500 در دو مدل با قدرت پایین و قدرت بالا تولید می شود. مدل اول که در قدرت ۱۶ ژول برای کلاس لایت ورمینت تولید می شود دارای قنداق چوب گردو و سیلندر هوای ۱۸۰ سی سی معمول در مدل TM1000 بود. از سال ۲۰۱۶ کمپانی این مدل با قنداق لامینیت ویژه تولید شد ولی همچنان مدل BM500 در صورت استفاده از این نوع قنداق ها و مخزن ۵۰۰ سی سی مشکل وزن در کلاس لایت ورمینت را داشت. اخیرا مدلی جدید ویژه کلاس لایت ورمینت بنچ رست (BM500 LV MKII)  توسط این شرکت تولید شده است که دارای ویژگیهای متفاوتی با نسخه های قبلی است.

مدل BM500 LV MKII

 

مدل BM500 LV MKII  به صورت ویژه ای برای کلاس لایت ورمینت به روز آوری شده است. همه مدل های BM500 در کلاس لایت ورمینت دارای ایندکس ویژه ای بر روی لوله جهت بیشترین عملکرد هستند. استفاده از ولو داخلی جدیدی که امکان بهره وری بهتر از قبل را فراهم نموده است و همچنین تغییر روکش لوله از استیل به تیتانیوم که باعث می شود وزن افزوده شده غیر ضروری استیل را نداشته باشد. این سلاح با وزن ۸٫۵ پوند یا ۳٫۸۵۰ کیلوگرم دارای یک قنداق ویژه لامینیت سری BM برای تیراندازی بنچ رست می باشد.

همچنین یک سیلندر از جنس تیتانیونم و با ظرفیت ۲۲۰ سی سی بر روی این مدل نصب شده است. برعکس مدل های قدیمی تر BM500 LV MKII از آداپتور شارژ سریع بهینه شده در کنار گیج های جدید استفاده می کند. این مخزن هوا در حالت شارژ کامل ۱۵۰ شلیک در محدوده کاری رگولاتور این سلاح دارد. مورد دیگر استفاده از قنداق های لامینیت با کیفیت این کمپانی در این مدل است که به لطف استفاده از تیتانیوم در بدنه و کاهش وزن سلاح ایجاد شده است. قنداق این سری به صورت ویژه تا حد امکان سبک ساخته شده البته با حفظ استحکام لازم تا در کلاس لایت ورمینت (کلاس قدرت پایین ۱۶ ژول ) قرار بگیرد. طبق معمول لوله های سری مچ گرید لوتار والتر با روکش تیتانیوم امکان شلیک های دقیق را به این سلاح در کنار کارکرد عالی بقیه قطعات داده است. قطعات داخلی مانند ماشه و چکش پرداخت و پولیش می شود تا در زمان مسلح سازی و در مراحل شلیک عملکرد نرم و بهینه ای داشته باشند.

 

 

 

 

منبع :

 https://www.rapidairweapons.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

عضویت

این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.