شروع فعالیت انجمن

شروع فعالیت انجمن تیراندازان بنچ رست ایران به سال ۱۳۹۳ و برگزاری اولین مسابقات بنچ رست تفنگ بادی در ایران بر می گردد. اولین دوره از مسابقات بنچ رست توسط آقای صادق قرنجیکی و رضا قلعه قافی و با حضور تیراندازانی از شهر های اصفهان ، تهران ، یزد و گلستان در ۲۴ مردادماه ۱۳۹۳  ، با میزبانی شهر رامیان در استان گلستان برگزار گردید.

شروع فعالیت انجمن

بعد از برگزاری دومین مسابقه بنچ رست با میزبانی باشگاه تک تیرانداز ورامین توسط مسعود قدیری و سعید آزادیان در مهرماه ۱۳۹۳ ، لزوم ایجاد تشکلی برای منسجم سازی و توسعه تیراندازی بنچ رست لازم می نمود. به دنبال آن و برگزاری مذاکراتی بین فعالان دو مسابقه قبلی، تشکلی با نام ” انجمن تیراندازی بنچ رست تفنگ بادی ایران “ ایجاد گردید. این انجمن تا پایان سال ۱۳۹۵ توانست با تدوین قوانین و کلاس بندی مسابقات، سه دوره مسابقه بنچ رست با حضور و استقبال گسترده تیراندازان برگزار نماید. اعضای این انجمن در مسابقات بعدی متشکل از صادق قرنجیکی، محمدرضا اسحاقی، سعید آزادیان، سعید سعادت، اسماعیل طهماسبی، میثم کماسایی، رضا قلعه قافی و سرکارخانم اجتهد بودند. 

فعالیت های بین المللی

با تشکیل انجمن، در راستای ارتباط و تعامل با جامعه بین المللی بنچ رست، مکاتباتی با فدراسیون جهانی بنچ رست ریم فایر و بادی WRABF  انجام شد. حاصل این ارتباط و مذاکرات، پذیرش انجمن و کشور ایران به عنوان سی امین عضو WRABF بود که افتخاری برای تیراندازان بنچ رست ایران می باشد. 

فعالیت های داخلی

همچنین با هدف معرفی تیراندازی بنچ رست به جامعه ی ورزش کشور، مذاکراتی با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تیراندازی ج.ا.ا انجام گردید که در نهایت به پذیرش این رشته به عنوان یکی از رشته های زیرمجموعه فدراسیون انجامید. این مذاکرات با حمایت خانم اجتهد و پیگیری آقای صادق قرنجیکی با دبیر وقت فدراسیون تیراندازی، آقای نواب نوری انجام شده و در نهایت، بنچ رست به عنوان یکی از رشته های تحت حمایت فدراسیون تیراندازی ج.ا.ا قرار گرفت. 

 

تشکیل انجمن

در سال ۱۳۹۵ با تشکیل کمیته ی جدیدی تحت نام کمیته ی اجرایی با حضور صادق قرنجیکی، علیرضا مؤمن زاده، امیر شاه محمدی، یونس اونق، مجتبی حسن پور و عبدالهادی اونق، دوران نوینی از فعالیت های انجمن شروع گردید. در این سال با تصویب کمیته اجرایی، نام انجمن به ” تیراندازان بنچ رست ایران ” تغییر پیدا کرد. رویکرد برگزاری مسابقات بنچ رست در کلاس های WRABF و توسعه این کلاس ها باعث شد تا رقابت های کلاس جهانی در بین تیراندازان علاقمند توسعه ی بیشتری داشته باشد. با تلاش و پیگیری انجمن، تیراندازان بنچ رست ایران امکان حضور در مسابقات بین المللی کاپ جهانی ۲۰۱۷ اسلونی را برای اولین بار کسب کردند. تجربیات حضور تیم انجمن در این رقابت بین المللی در رشد و توسعه هر چه بیشتر بنچ رست ایران تاثیر فراوانی داشت.

 

حضور در مسابقات جهانی

در مردادماه ۱۳۹۸ ( آگوست ۲۰۱۹) تیراندازان این انجمن در مسابقات قهرمانی جهان در آفریقای جنوبی در قالب یک تیم سه نفره حضور پیدا کردند. کسب عناوین پنجم تیمی در کلاس لایت ورمینت و هشتم تیمی در کلاس هوی ورمینت ۲۵ متر تفنگ بادی از افتخارات تیراندازان بنچ رست ایران می باشد. در حال حاضر ، انجمن با برگزاری مسابقات سالانه بنچ رست در کلاس های WRABF و کلاس های آزاد و ارایه آموزش های تخصصی و مشاوره به علاقمندان با قوت در راستای اهداف تعیین شده فعالیت می نماید.

 

ورود

عضویت

این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.