ساچمه باراکودا 8 H&N Baracuda

ساچمه  H&N Baracuda 8 یکی از محصولات جدیدی بود که اوایل 2023 در نمایشگاه IWA  Outdoor Classics  در آلمان معرفی شدند.  در این مقاله نگاهی به این محصول جدید خواهیم داشت.

ساچمه های جدید H&N Baracuda 8 فقط در کالیبر 0.177 تولید و در وزن 8.44 گرین تولید می شوند که کمی سبک تر از برادر بزرگ خود Baracuda FT با وزن 8.64 گرین هستند. در مقایسه با ساچمه H&N Field Target Trophy دارای هد کم عمق و دامنه ی بلندتر، ولی هر دو سرگنبدی هستند.

موارد استفاده H&N Baracuda 8

سازنده، این محصول را ایده آل برای رقابت های فیلدتارگت و هانترفیلدتارگت می داند. همچنین طبق ریویوها، ساچمه ی مناسبی نیز برای کنترل آفات معرفی شده که در نتیجه می تواند یک ساچمه چند منظوره نیز باشد.

ضریب بالستیک

طبق تست های مجله HAM ، ضریب بالستیک این ساچمه 0.026 است که کمی بالاتر از Baracuda FT ( با ضریب بالستیک 0.021) است. همینطور بیشتر از آزمایش HAM برای JSB 8.44 که 0.019 است. طبق ادعای سازنده این ساچمه برای تیراندازی حداکثر تا 50 متر مناسب و معرفی شده است.

در مسابقات بنچ رست ریم فایر و بادی قهرمانی جهان 2023 پیلزن، تیم انگلستان از Baracuda 8 و همچنین Baracuda FT استفاده جایگاه های خوبی در بخش انفرادی و تیمی کسب کردند. در رده بندی قهرمانی اروپا، هر سه جایگاه تیمی به اعضای تیم انگلستان رسیده که از ساچمه های سری 8 و FT استفاده کرده بودند. کمپانی H&N اسپانسر تیم بنچ رست انگلستان در این مسابقات بود.

قطر هد ساچمه باراکودا 8 همانطور که در تصویر می بینید، 4.51 میلیمتر است. در زمان آماده سازی این مقاله ، هنوز آزمایشی از هدسایز این ساچمه ها نداشتم اما بزودی آنها را در مقاله ی بعدی، بررسی خواهم کرد.

ارزش خرید H&N Baracuda 8

ساچمه باراکودا 8 در بسته بندی قوطی 500 عددی عرضه می شود. ارزش خرید این ساچمه به نسبت JSB 8.44 گرین ، بیشتر است. با قیمت پایین تری در دسترس است ولی توزیع آن در بازارهای جهانی به اندازه ی JSB نیست. همینطور نسبت به ساچمه Rifle Primume 8.33gr برزیلی که در تولیدات اخیر، پیشرفت خوبی داشته گران تر است.

بعد از گذشت 8 ماه از معرفی این ساچمه در IWA 2023 ، متاسفانه Baracuda 8 در بازارهای خاورمیانه و دوبی در دسترس نیست. در مسابقات قهرمانی جهان 2023 بنچ رست ، فرصتی بدست آمد تا چند قوطی از این ساچمه را از اعضای تیم انگلستان تهیه کنیم که تست های عملی آن را در مقاله ی بعدی بررسی خواهیم کرد.

با توجه به اینکه این محصول در وزن 8.44 گرین تولید شده ، می تواند رقیب ساچمه معروف و محبوب رقابت های بنچ رست و فیلدتارگت یعنی JSB Exact 8.44gr باشد. به گفته تیراندازان تیم انگلستان، اگر این ساچمه و یا مدل Baracuda FT با لوله ی تفنگ شما سازگار باشد، نسبت به JSB در باد، بالانس و پایداری بهتری دارد. باید دید که آیا این ادعا واقعا درست است؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

عضویت

این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.
این زمینه الزامی است.